. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

مقابل تلویزیون های سامسونگ صحبت نکنید!

PDF version
کل آرا: 885
دسته بندی: 
سامسونگ به مشتریانش هشدار داده که از صحبت کردن درباره مسائل خصوصی خود جلوی تلویزیون‌های هوشمند که قابلیت شنود دارند، خودداری کنند.

به گفته شركت سامسونگ؛

مقابل تلویزیون های سامسونگ صحبت نکنید!

سامسونگ به مشتریانش هشدار داده که از صحبت کردن درباره مسائل خصوصی خود جلوی تلویزیون‌های هوشمند که قابلیت شنود دارند، خودداری کنند.

این هشدار به مشتریان تلويزيون‌هاي هوشمند سامسونگ داده شده که از قابلیت شنود به عنوان فرمان‌ صوتی در تلویزیون‌های جدید استفاده می‌کنند.

 

به گفته شركت سامسونگ؛ نوعي از تلویزیون‌هاي اين شركت طوری طراحی شده‌اند که برای مثال بیننده برای کم کردن صدا به جای استفاده از دکمه‌های کنترل از راه دور، می‌تواند به تلویزیون بگوید؛ صدایت را کم کن!

 

سامسونگ اعلام کرده که این تلویزیون‌ها به همه مکالماتی که در حضورشان انجام می‌شود گوش می‌کنند و ممکن است آن را در اختیار سامسونگ یا "طرف ثالث" دیگری قرار دهند.

 

طرفداران حفظ حریم خصوصی می‌گویند که این فن‌آوری یادآور داستان ۱۹۸۴ جورج اورول است که در آن صفحات نمایش در خانه‌ها از شهروندان جاسوسی مي‌كردند.

 

سامسونگ در بخش شرایط استفاده از تلویزیون‌های جدید توضیح داده است که این محصولات به مکالمات بيندگانش گوش می‌کنند تا از میان این صداها، فرمان خطاب به خود را شناسایی کنند.

 

در این بخش ازكتابچه راهنما به خريداران هشدار داده شده است كه: "اگر مکالمات شما شامل اطلاعات شخصی یا حساس است، آگاه باشید که این اطلاعات در میان داده‌هایی قرار خواهد گرفت که برای طرف ثالث فرستاده می‌شوند."

 

کارشناسان مي‌گويند؛ این "طرف ثالث" شرکتی است که فن‌آوری خوانش فرمان صوتی را برای سامسونگ فراهم کرده است.

 

TV

در واکنش به اخبار منتشر شده درباره این موضوع، شركت سامسونگ اعلاميه‌اي برای روشن‌تر کردن سیستم کار تلویزیون‌های فرمانبر اين شركت صادر کرد.

 

سامسونگ در این اعلاميه آورده است: "اگر فرد يا بينده‌اي از سیستم فرمان صوتی تلویزیون سامسونگ استفاده ‌کند، صدای او برای تشخیص فرمان به شرکت ثالث فرستاده می‌شود. به این صورت که صدای بیننده برای سِروری ارسال می‌شود که محتوای آن را تحلیل کند و فرمان مورد نظر را برای اجرا به تلویزیون برگرداند".

 

با اين وجود؛ سامسونگ تاکید کرده است که داده‌های صوتی را ذخیره نمی‌کند و صدای ضبط شده را نمی‌فروشد. در اين اعلاميه هویت طرف یا شرکت ثالث مشخص نشده است.

 

بنابراين هنگامي كه مقابل تلويزيون خود براي تماشاي برنامه‌اي نشسته‌ايد؛ مراقب حرف زدن خود باشيد! به خصوص حرف‌هاي خصوصي در مقابل آن بر زبان نياوريد!

منبع: همشهری

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان
مشاوره و اخذ استاد راهنما

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 36482
  • بازدید دیروز: 63190

افراد آنلاین:

736

اکنون ساعت   3:20 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: شنبه 21 تير 1399

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان