. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

مزرعه های فضای بسته بر پایه نورهای LED

PDF version
کل آرا: 929
دسته بندی: 
جمعیت جهان در حال افزایش است و انسان ها از زمین های بیشتری برای کاشت محصولات استفاده می کنند. اما چرا کشاورزی سنتی نمی تواند به تقاضای جهانی برای غذا پاسخ دهد؟

مزرعه های فضای بسته ی ساخته شده بر پایه ی نور LED به حل بحران گرسنگی جهانی کمک می کنند

مزرعه های فضای بسته ی ساخته شده بر پایه ی نور LED به حل بحران گرسنگی جهانی کمک می کنند
 
جمعیت جهان در حال افزایش است و انسان ها از زمین های بیشتری برای کاشت محصولات استفاده می کنند. اما چرا کشاورزی سنتی نمی تواند به تقاضای جهانی برای غذا پاسخ دهد؟

به گفته ی شرکت فیلیپس استفاده از مزارع فضای بسته ای که در آنها از لامپ های LED برای رشد گیاهان استفاده می شود، می تواند راه حل این مشکل باشد. این شرکت اخیرا مزرعه ی فضای بسته ی خودش بنام "شهر گرووایز" را در هلند راه اندازی کرده است که می تواند نحوه ی کاشت محصولات را متحول کند. این روش شاید بتواند مسئله ی گرسنگی جهانی را نیز برطرف کند.

در این مزرعه ی 232 متر مربعی که با نور LED کار می کند، دانشمندان شرکت فیلیپس در تلاشند که دستورالعمل های کاشت محصول زیر نور LED را فراهم کنند تا کشاورزان آینده بتوانند در تمام طول سال محصولات تازه و سالم را بدون نیاز به خاک و نور خورشید کشت کنند.

شهر گرووایز یک محیط تمیز است که هیچ گونه هوا و نور طبیعی وارد آن نمی شود. به جای آن، دارای یک سیستم شبکه ای LED قابل تنظیم است که دنباله های نوردهی مخصوصی را تولید می کنند و برای هر گیاه احتیاجاتش برای رشد را به صورت ایده آل فراهم می کنند. بنابراین در این مزرعه، سبزیجات و سایر محصولات تازه بصورت کاملا اورگانیک و بدون سم پاشی تولید می شوند.

این مرکز تحقیقاتی شامل جایگاه های کاشت محصول مکانیزه ی چهارطبقه در 8 اتاق با آب و هوای مختلف می باشد. در هر لایه از این جایگاه ها ازLED های انرژی سبز شرکت فیلیپس استفاده شده است که بطور ویژه  برای رشد محصولات ساخته شده اند و می توان آنها را ارتقاء داد تا برای یک گیاه خاص مناسب شوند. در حال حاضر محققان شرکت فیلیپس بر روی ساخت دستورالعمل مناسب استفاده از نورها برای رشد گیاهان برگ دار، توت فرنگی و گیاهان بوته ای تأکید دارند و به زودی به سمت تحقیق بر روی کشت بهتر محصولات کربوهیدراتی مانند گندم و سیب زمینی پیش خواهند رفت.

هدف شرکت فیلیپس این است که فناوری نوینی را برای تولید مواد غذایی خوشمزه، سالم و قابل حمل به صورت مجازی و در همه ی محیط ها توسعه دهد. تحقیقات جاری، امکان تولید مواد غذایی را در هر نقطه از جهان فراهم می کنند، اصراف را کاهش می دهند، فاصله ی بین تولید کننده و مصرف کننده را کم می کنند و تقریبا از آب و زمین کشاورزی استفاده نمی کنند.

با این حال، همانگونه که اشاره شد هدف تنها تولید مواد غذایی خوشمزه تر و سالم تر نیست بلکه فیلیپس به دنبال حل نگرانی های جهانی مانند گرسنگی می باشد و به دنبال راه کاری عملی تر برای تولید غذا در آینده ای که منابع طبیعی برای کشاورزی کاهش میابند نیز می باشد.  هدف نهایی این شرکت ارتقاء فناوری است تا کشاورزی درون فضای بسته و در تمام طول سال عملی و آسان شود و بتوان آن را در شهرهای پرجمعیت که با کمبود آب، انرژی و زمین کشاورزی مواجهند گسترش داد.  

مرزعه ی فضای بسته ی هلند در حال کار و بهره برداری است و ده هزار محقق در آن به سختی کار می کنند تا به تولید غذای مناسب برای همه کمک کنند.

 

منبع : کوی دانش 

باز نشر : سایت علمی نخبگان جوان

 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان
مشاوره و اخذ استاد راهنما

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 34743
  • بازدید دیروز: 63190

افراد آنلاین:

701

اکنون ساعت   2:40 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: شنبه 21 تير 1399

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان